Co powoduje reakcję na intensywne zapachy?

Dzień Dobry! Już jakieś 2 miesiące męczy mnie nawracający, nieregularny kaszel. W międzyczasie przeszedłem jelitówkę, zapalenie gardła, przeziębienie. Kaszel pojawiał się i znikał. Ostatnio regularniej dokucza mi wieczorem lub jako reakcja na intensywne zapachy, wręcz jestem wyczulony na zapachy. Smog bądź lekki dym którego nikt nie czuje? Mnie już drapie gardło i muszę odkaszlnąć. W sklepie ekipa sprzątająca używa ostrych środków chemicznych do czyszczenia? Im nic nie jest, ja się duszę. Ktoś coś aromatycznego gotuje i zachwyca się zapachem? U mnie ta sama reakcja jak wyżej. Nigdy prędzej nie miałem takich objawów i ww. zapachy nie robiły na mnie wrażenia. Mężczyzna, 26 lat, chyba "zdrowy". Pozdrawiam i życzę miłego weekendu,

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u laryngologa oraz alergologa, mogą to być objawy alergiczne.