Reakcja lękowa na zapachy chemiczne

Pytanie: Z czego wynika reakcja lękowa na zapachy chemiczne..odświerzacz pow., srodek na mole, spirytus reatyfikowany...itd Czy bonogren to odpowiedni lek w moim przypadku i jeśli tak to jakie maks dawki moge stosować. Czym by Pani zastąpiła bonogren bo chętnie bym go zapienił ze względu na jego własciwości usypiające

Bonogren to lek z grupy neuroleptyków, należący do grupy pochodnych diazepiny. Stosuje się go w leczeniu schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej (CHAD). Skoro został zlecony przez lekarza, jego ewentualne odstawianie lub zamianę na inny lek może zlecić tylko lekarz (psycholog nie jest lekarzem). Odradzam samodzielne eksperymentowanie z lekami, bo można w ten sposób pogorszyć sytuację.

W przypadku leczenia fobii i zaburzeń lękowych oprócz farmakoterapii wskazana jest psychoterapia. Dotrze Pan do źródeł, przyczyn trudności, leki pozwalają zwalczyć tylko objawy.Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej.