Co powoduje wymioty podczas przeziębienia?

Od paru lat przy niektórych (nie wszystkich) infekcjach przeziębieniowych (katar, kaszel, temp.) występują u mnie niepowstrzymane wymioty, prowadzące do odwodnienia (i hospitalizacji), ustępujące zwykle dopiero po 2-3 dobach. Na parę godzin pomagają jedynie środki uspokajające (nasenne, zastrzyk Tranxene). Środki p/wymiotne (Metoclopramid dożylnie/zastrzyk) działają słabo. Wyniki badań (krew, usg jamy brz., pasożyty, gastroskopia) są w normie. Co może być przyczyną (diagnozy brak)? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest tak iż odruch wymiotny jest na tyle silny iż powoduje wymioty przy spływającej wydzielinie . Proponuje udac się na konsultacje lekarza neurologa