Co powoduje wymioty z rana, jeśli późno wracam do domu?

Witam. Mam nietypowy problem. Od kilku lat czesto rano wymiotuję, jednak zdarza się to głównie, gdy wieczorem wychodze i wracam do domu o później porze. Myslalam, że tak ciężko znoszę alkohol i najpierw piłam go w niewielkich ilościach, później całkiem odstawiłam, a na drugi dzień i tak wymiotowałam. Nie wychodząc z domu czesto zasypiam późno w nocy i nic mi się nie dzieje na drugi dzień, więc to na pewno nie powód braku snu. Co to może być? Czy może to rodzaj jakiejś migreny? Dodam, że mam również od kilku lat bolerioze i mniej więcej jak ona się u mnie pojawiła, to zaczęły się te problemy... Blagam o pomoc, bo niedługo nigdzie nie beee wychodzić z domu. A w pracy myślą juz pomalu, ze wymyslam sobie choroby, bo często dzwonie po wolne, a ja po prostu jak zwykle wymiotuję i umieram z bólu. Głównie wtedy boli mnie głowa i oczy, czasem też żołądek i brzuch. Zdarza sie to nawet kilka razy w miesiącu.

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanych przez Panią objawów. Z Pani opisu wynika, że znacząco uprzykrzają one Pani życie oraz zaczynają wpływać na karierę zawodową.
Niestety, na podstawie internetowego opisu oraz bez wykonania odpowiednich badań można tylko spekulować na temat przyczyny występujących trudności, a każda podstawiona w ten sposób hipoteza będzie obarczona ryzykiem błędu.
Zdecydowanie w takiej sytuacji należy w pierwszej kolejności udać się do zaufanego lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu o zaistniałej sytuacji oraz tym, jak długo się ona utrzymuje. Lekarz powinien zalecić wykonanie niezbędnych badań, na podstawie których będzie możliwe bardziej rzetelne określenie możliwych przyczyn zaistniałej sytuacji.
Kolejnymi lekarzami, których warto odwiedzić w przypadku niekonkluzywnych wyników badań jest neurolog - celem wykluczenia przyczyn neurologicznych pojawiających się objawów - oraz psychiatra, który zajmie się określeniem możliwej komponenty psychologicznej obecnego stanu.
Życzę Pani poprawy stanu zdrowia i ustąpienia objawów.

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka, neurologiczna, internistyczna, problem może mieć podłoże psychogenne, w tym celu zalecana jest konsultacja psychiatryczna.

Pozdrawiam serdecznie