Wymioty po zjedzeniu poza domem

Witam Ostatnio mam troche dziwny problem. Jak jestem u znajomych gdziekolwiek indziej jak cos zjem to wymiotuje. Staram sie nawet nic nie jesc zeby nie wymiotowac bo czasami np. nie ma warunkow zeby wyjsc do lazienki czy na powietrze. Nie wiem czemu sie tak dzieje. Przeciez nie moze byc tak ze nie bede mogla sie z nimi spotkac bo bede wymiotowac. Zazdroszcze innym ze jak ida gdzies to nie wymiotuja tak jak ja. Co moze mi dolegac? Gdzie powinnam sie uda? Dziekuje za pomoc.

Dzień dobry!

Czy są to wymioty mimowolne, wbrew Pani? Czy prowokuje Pani wymioty? Czy spodziewa się ich Pani? Czy jest możliwe ich uniknąć? W jakich sytuacjach wymiotowanie zdarza się, a w jakich nie?

Należy skonsultować się zarówno z lekarzem (np. internistą), aby ocenić ryzyko chorób np. gastrologicznych, jak i z psychologiem i lekarzem psychiatrą, aby ocenić możliwość psychologicznego źródła trudności.

Pozdrawiam!