Kłótnie w domu rodzinnym i relacje z partnerem

Czy coś mi może dolegać ? Witam, jestem 22 letnią kobietą. Zastanawiam się tylko od dłuższego czasu czy wszystko jest ze mną w porządku. W dzieciństwie doświadczałam codziennych awantur ze strony moich rodziców. Ojciec wyżywał się nad nami psychicznie . Zdarzało się , że mama z tatą się bili , głównie to ona obrywała bardziej. Zastanawiam się, czy te doświadczenia mogą mieć wpływ na moje związki. Do tej pory sama zakończyłam 2 kilkuletnie. Często towarzyszy mi poczucie bez sensu życia.

Dzień dobry,

Najlepiej jak skorzysta Pani z konsultacji u psychoterapeuty, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać prywatnie lub w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Witam,
każde doświadczenie ma zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na nasze życie. W budowaniu relacji partnerskich dużą rolę odgrywa to, jak reagowali na siebie rodzice, jaki wzór relacji nam przekazali. Z tego, co Pani pisze nic nie wskazuje na to, że "coś" może Pani dolegać. Jeśli natomiast zastanawia się Pani, jaki wpływ na Pani teraźniejsze życie mają zachowania rodziców bądź chciałaby Pani nauczyć się inaczej radzić sobie z emocjami niż oni polecam konsultację u psychologa.
Powodzenia w budowaniu swojej przyszłości