Osłabienie spowodowane wymiotami

Dzien dobry mam pytanir jezeli wymiotuje sie i jest slabo ze jak sie wstaje z luzka to nogi odejmuje co moze dolegac ?

Magdalena Mroczek

Może być to wynikiem odwodnienia organizmu-należy spożywać dużo płynów i nie wstawać zbyt szybko z łózka (najpierw posiedzieć, za dopiero potem wstać)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Osłabienie może występować przy wymiotach, których przyczyną może być infekcja wirusowa, błąd dietetyczny lub ciąża. Proszę pamiętać o odpowiedniej podaży płynów, żeby nie doszło do odwodnienia. Jeżeli objawy nie będą ustepowały proszę udać się do lekarza rodzinnego
Pozdrawiam