Co robić gdy stolec jest czarny?

Bardzo proszę o pomoc. Od 3 dni prawie nic nie jem. Około 3-4 razy na dzień mam straszne skurcze żołądka i uczucie jakby wszystko w srodku mi się przelewało. Ucisk jest bardzo silny i rwący. Mam lekka biegunkę, a stolec jest koloru prawie czarnego. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czarny stolec w tej sytuacji oznacza krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego i wymaga jak najszybszego skonsultowania się z lekarzem – wskazuje na to gwałtowny przebieg dolegliwości. Niewykluczone, że ich źródłem jest wynaczynienie wrzodu żołądka, co wymaga szybkiej interwencji. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-brzucha-smolisty-stolec-i-biegunka.

Sugeruję niezwłoczne skontaktowanie się z gastrologiem lub internistą, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. Jeżeli dolegliwości się nasilą, proszę nie zwlekać z telefonem na numer alarmowy czy izbę przyjęć szpitala.

Więcej informacji o krwawieniu z przewodu pokarmowego w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-przewodu-pokarmowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.