Co robić przy nadżerkowym zapaleniu przełyku?

Nadzerkowe zapalenie przełyku Witam mam zdiagnozowane nadzerkowe zapalenie przełyku typu A . Jedna mała nadzerka . Do tego przepuklina rozworu przełykowego. Zalecono leczenie zulbex 20 mg rano Prokit 2 razy dziennie i famogast 40 na noc . Pytanie czy zulbex 20 nie jest za słaby na zaleczenie nadżerki czy może trzeba stosować np controloc 40mg

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

współczujemy tak uciążliwej przypadłości, która na pewno utrudnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wymaga stosowania specjalnych środków.

Schorzenie to prowadzi zazwyczaj do pewnych ubytków błony śluzowej oraz zmian w postaci owrzodzeń. Do najczęstszych objawów tej przypadłości można by zaliczyć: zgagę, refluks, uczucie pieczenia, nawracający suchy kaszel, ból przy połykaniu, duszności i odbijanie.

Terapia lecznicza oparta jest na indywidualnie dobranych środkach leczniczych przez lekarza. W przypadku wystąpienia przepukliny przełyku, konieczne może okazać się leczenie chirurgiczne.

Głównymi lekami stosowanymi w nadżerkowym zapaleniu przełyku to farmaceutyki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Są to leki z grupy inhibitorów pompy protonowej.

Leki, które zostały Panu przepisane, na pewno zostały właściwie dobrane według Pana przypadłości.

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Pana pytanie. Lek Zulbex stosowany jest w nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego w żołądku, przeznaczony do leczenia przypadłości, która Panu towarzyszy.

Zalecamy w razie wątpliwości konsultację z lekarzem, który zdecyduje o ewentualnej modyfikacji leczenia.

Życzymy panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego

https://portal.abczdrowie.pl/achalazja-przelyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.