Co robić przy takich objawach infekcji?

Witam, pierwszego dnia świąt czułem dreszcze, potem w ciągu tygodnia miałem objawy zmęczenia bolu zatok łamania dreszcze następnie temperatura 36.8 idąca do 37.2 potem doszła biegunka były też lekkie mdłości. Byłem u dwóch internistow została stworzona infekcja wirusowa A następnie jelitowka. Czuje się już lepiej lecz czy to normalne że czuje się osłabiony śpiący zmęczony nie mam apetytu i jeszcze jak za dużo zjem to mam ciężki żołądek. Kilka razy się zestresowalem i ciśnienie mi wyskoczyło górne na 150/140.. ciężkości czuje tak w okolicach żołądka.. Czuje jeszcze trochę zimno i marzna mi dłonie i stopy i się też pocą.. dopiero wczoraj poczułem się tak bardziej zdrowiej więc dopiero wyszedłem z choroby.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

objawy, które Pan opisuje faktycznie mogą być związane z infekcją, ale nie można wykluczyć innego podłoża Pańskich dolegliwości. W pytaniu pisze Pan o dreszczach, zmęczeniu, bólu zatok. Dodatkowo pojawiła się biegunka, mdłości oraz stan podgorączkowy. Wydaje się, że te dolegliwości mają podłoże infekcyjne. Mogłoby to wskazywać na chorobę wirusową, np. grypę żołądkową. Zwłaszcza, że po kilku dniach doszło do osłabienia objawów i poprawy Pańskiego stanu zdrowia. Po takiej chorobie często pojawia się osłabienie czy lekkie bóle brzucha. Jest to związane przede wszystkim z tym, że żołądek, jelita są podrażnione przez wirus, który uszkodził komórki śluzówki tych narządów. Z tego też względu warto pomyśleć o przyjmowaniu probiotyku jeszcze przez dłuższy czas w celu odbudowy nabłonka i flory bakteryjnej. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni to trzeba będzie udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Możliwe że zostaną zlecone Panu badania laboratoryjne (morfologia, OB, CRP, poziom cukru, cholesterolu, enzymów wątrobowych, hormony tarczycy). Na podstawie zebranych wyników oraz informacji z wywiadu lekarz będzie w stanie zaproponować Panu dalsze postępowanie. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/charakterystyka-grypy-zoladkowej

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka

https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.