Co robić z takim bólem kręgosłupa u 28-latka?

Witam Jakiś czas po dzwiganiu dużych ciezarów zaczął boleć mnie kregosłup. Gwałtowne pochylanie się sprawiało znaczący dyskomfort. Minął delikatnie ponad miesiąc. Kregosłup już mnie nie boli, moge sie scyhylać jednakże ciagle plecy i posladek są takie "zbolałe", czasami coś "szczyknie". Zwlekalem z wizytą u lekarza no bo jednak raczej nastepuje poprawa :). Czy to musi byc przepuklina kregoslupa?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety bez bezpośredniego badania lekarskiego trudno jednoznacznie określić, co może powodować u Pana te problemy. W tym przypadku konieczna jest konsultacja z ortopedą, który zleci Panu odpowiednie badania i w razie potrzeby wskaże właściwe leczenie. Dyskomfort i ból kręgosłupa może mieć w tym przypadku jak najbardziej charakter przeciążeniowy.

W takiej sytuacji pomocna może okazać się odpowiednio dobrana rehabilitacja. Jeżeli ból nadal nie będzie ustępował być może lekarz zaleci Panu bardziej szczegółową diagnostykę, np. badanie rtg kręgosłupa lub rezonans magnetyczny, które będą mogły wykazać wszelkie nieprawidłowości. Do czasu wizyty u specjalisty w przypadku silnego bólu może sięgnąć Pan po leki przeciwbólowe dostępne w aptekach bez recepty. Proszę również unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Na jakiś czas warto zrezygnować z ćwiczeń na siłowni, aby kręgosłup mógł odpocząć.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Przesyłamy również link do artykułu, który być może zainteresuje Pana w związku z odczuwanymi dolegliwościami:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

Warto także przeczytać odpowiedzi ekspertów naszego portalu na pytania dotyczące podobnych tematów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krzywy-kregoslup-w-odcinku-piersiowym-i-ledzwiowym

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-plecow-w-odcinku-piersiowym-i-mostku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.