Co robić z tym silnym bólem kręgosłupa piersiowego?

Witam serdecznie . Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie plecy w odcinku kręgosłupa piersiwego . Ból ustępuje na jakiś czas i powraca nie noge wykonać np ruchu. Wykonałam rtg A wizytę mam dopiero za 2 nisiące proszę o pomoc oto treść wyniku Stwierdź się zmiany zwyrodnieniowej postaci nieznacznejkrawędziowej osteofidozy z nico jlinowato spłaszczonymi trzonami jręgów na poziomie th7-th10oraz th12. Piersiowy odcinek kręgosłupa nico zrotowany w zdłuż jego długiej osi. . Proszę o pomoc zwłaszcza że chce zmienić pracę na stojącą w gastronomiczny. Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pani takie nieprzyjemne dolegliwości ze strony kręgosłupa. Objawy te z pewnością obniżają jakość życia oraz pogarszają codzienne funkcjonowanie.

Aby sprawdzić dokładnie przyczynę takich dolegliwości, należałoby rozszerzyć diagnostykę o badanie rezonansem magnetycznym odcinka piersiowego kręgosłupa. Tylko takie postępowanie pozwoli potwierdzić lub wykluczyć pewne przypadłości.

Biorąc pod uwagę opis badania rentgenowskiego, można by przypuścić, że wystąpiło u Pani pewne zwyrodnienie w danym odcinku kręgosłupa. Jest to prawdopodobna przyczyna takich dolegliwości bólowych. Niezbędne mogą okazać się w takim wypadku zabiegi rehabilitacyjne, jak: pole magnetyczne, krioterapia, czy laser, a także właściwe ćwiczenia mobilizacyjne. Jednakże ostateczną decyzję, co do diagnozy oraz dalszego postępowanie powinien podjąć wyłącznie lekarz neurolog lub fizjoterapeuta.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa

https://zdrowie.parenting.pl/na-jaka-chorobe-wskazuje-bol-plecow

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-kregoslup-bole-szyi-odcinka-ledzwiowego-i-piersiowego-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.