Co robić z tym bólem zęba podczas nagryzania?

Dzień dobry. 2 tygodnie temu miałam zatruwanie górna jedynkę. Jednak ząb dalej pulsuje i boli przy nagryzaniu. Dodatkowo boli mnie dziąsło przy górnej wardze. Miałam już kilka leczeń kanałowych ale nigdy tak nie było. Stan zapalny miazgi był zaawansowany. Bolało tak, że nie mogłam spać. Czy ten ból to normalna reakcją na tak rozległy stan zapalny?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból po leczeniu kanałowym może potrwać nawet kilka dni. W Pani przypadku, jeżeli dolegliwość utrzymuje się już ponad dwa tygodnie, należy się udać na wizytę kontrolną.

Można wnioskować, że ból spowodowany jest stanem zapalnym, dlatego możliwe, że będzie potrzebne wznowienie leczenia. Koniecznym będzie również skontrolowanie sytuacji za pomocą badania RTG, które pomoże w diagnozie problemu.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zeba-podczas-nagryzania-po-leczeniu-kanalowym

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-bolu-zeba-po-leczeniu-i-podczas-nagryzania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.