Co robić z tym wewnętrznym niepokojem i stresem?

Męczy mnie wewnętrzny niepokój i stres. Jestem na 1 roku studiów, które bardzo mnie stresują i nie wiem czy są dla mnie. Do tego dochodzi ciągły płacz, którego nie potrafię powstrzymać. Chodzę na terapie, ale nie widzę poprawy. Co robić?

Szanowna Pani,

Proszę dać sobie czas - psychoterapia to proces. Nie będzie dla Pani korzystne szukanie pomocy u innego specjalisty, gdy już jest Pani w terapii. Proszę wszystkie pytania, myśli i emocje wnosić na swoje sesje terapeutyczne. To ważne, by prowadząca Panią osoba wiedziała, co się z Panią dzieje. Oczywiście, ma Pani prawo zmienić terapeutę, ale tę decyzję również warto wspólnie omówić. Może Pani szczerze powiedzieć terapeucie, co Pani nie odpowiada-to Pani czas i naprawdę warto dbać o wzajemne zrozumienie. Pierwszy rok to często najcięższy czas na studiach - wdrażanie się w zupełnie inny sposób nauki niż w szkole średniej, nowi ludzie, inny sposób testowania wiedzy... dodatkowo z powodu pandemii ma Pani pewnie utrudnioną integrację ze swoją grupą. Proszę zadbać o uzyskanie wsparcia. Nie wiem po czym Pani zamierza poznać,że terapia przyniosła poprawę-płacz jest częstą odpowiedzią, tudzież reakcją na treści czy doświadczenia pojawiające się w toku psychoterapii. Terapia to praca nad sobą, a ta bywa czasem bardzo bolesna.

Życzę Pani serdecznie powodzenia.