Wrażliwość i nieradzenie sobie ze stresem

Witam, od dzieciństwa mam wielki problem w radzeniu sobie ze stresem. Byłam bardzo wrażliwym dzieckiem, na pewno wynikało to też z moich problemów rodzinnych. Teraz jako dorosła osoba prawie codziennie wspieram się lekami uspokajającymi bez recepty, tak silnie stresują mnie różne wydarzenia w życiu. Jestem pod stałą opieką psychologa, zaczynam się jednak martwić, że mimo analizy mojego zachowania i przeżyć ten stres nie mija. Czy powinnam sięgnąć po inny rodzaj pomocy?

Witam,
jeśli jest Pani w terapii w pierwszej kolejności zaleciłabym wyjaśnienie wątpliwości co do braku postępów z obecnym terapeutą, czasami nie poruszamy pewnych tematów a tymczasem mogą się one okazać ważne dla terapii, więc zachęcałabym do tego, myślę, ze warto. Także wątpliwości co do tego, czy jest to odpowiedni dla Pani rodzaj terapii proszę omówić z terapeutą. Oczywiście istnieje wiele rożnych form psychoterapii, skupiających się na rożnych aspektach i zapewne dla jednej osoby lepszy jest jeden rodzaj a dla innej inny, zawsze warto zastanowić się, także wspólnie z terapeutą czy to właściwy dla Pani sposób. Terapia jest współpracą dwóch osób, więc ważna jest obopólna zgoda, co do jej warunków. Ważna jest także Pani jej akceptacja. Ale też i z drugiej strony, terapia to praca, która wiele wymaga i zdarzają się w niej także trudniejsze momenty, chwile z pozoru bez znaczącej poprawy. Te chwile także mogą o wielu rzeczach świadczyć. Zachęcam w pierwszej kolejności do omówienia problemu w obecnym terapeutą, to może wiele wnieść w terapię oraz także dla Pani być bardzo korzystne, to może być trudne, ale uzyska Pani większą kontrole nad relacją, sobą i swoim stanem. Proszę rozmawiać o tym z terapeutą, zapewne pomoże.
Dla pani informacji także przesyłam link do artykułu o rożnych rodzajach terapii http://www.psychoterapiawarszawa.info/psychoterapia-rodzaje.php (najlepszy jaki udało mi się znaleźć w internecie, co do ostatniej metody nie miałabym jednak zaufania), w pierwszej kolejności jednak zdecydowanie zalecam rozmowę z obecnym terapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Przede wszystkim proszę skonsultować stan z psychiatrą, który rzetelnie postawi diagnozę i wdroży leczenie farmakologiczne. Leczenie na własna rękę często jest przyczyną pogorszenia stanu psychicznego.