Czy powinnam zmienić terapeutę?

Jestem w trakcie terapii poznawczo behawioralnej. Mam myśli lękowe i cechy osobowości unikającej/fobii społecznej. Konkretnej diagnozy nie mam. Minęła 7 wizyta, uczę się rozpoznawać swoje myśli lękowe i je zmienić, ale nic poza tym się nie zmienia. Brakuje mi w terapii rozmowy o przeszłości. Czy powinnam zmienić terapeutę/rodzaj terapii na taki który mi to umożliwi? Terapeuta obecny skupia się na obecnych problemach, niechętnie chce rozmawiać o mojej przeszłości i nic nie doradzi.

Niewątpliwie w każdej terapii niezwykle ważna jest jednak relacja między pacjentem a terapeutą, więc jeśli Pani dyskomfort będzie narastał, można rozważyć zmianę specjalisty, choć taka decyzja na pewno powinna być poprzedzona szczerą rozmową z terapeutą.