Jak zmienić terapeutę?

Witam. Uczęszczam do terapeutki od 2 lat z której jestem bardzo nie zadowolona również nie jestem w stanie jej zaufać. Gdy na sesji się zapyta jak się czuje i powiem prawdę to dostaje za to bure, są wyzwiska od leni, że nic nie robię aby to zmienić aby było lepiej. A jeśli powiem to co pani terapeutka usłyszy to co chce usłyszeć to sesja wygląda całkowicie inaczej. Jak w takiej sytuacji mogę porozmawiać z terapeutka o rezygnacji z terapii
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Przede wszystkim psychoterapeuta nie ma prawa Pani nazywać w taki sposób. Oczywiście warto omówić to jak Pani się czuje w tej relacji, ale nie ma Pani obowiązku "prosić o pozwolenie" o zakończenie terapii. Może Pani po prostu powiedzieć o tym, że podjęła Pani decyzję o zakończeniu terapii. Może też warto powiedzieć jej to o czym Pani piszę tutaj o poczuciu, że jak spełnia Pani jej oczekiwania to wszystko jest ok a ja nie to nie.

Pozdrawiam