Brak pożądanego efektu terapii indywidualnej przy zaburzeniach dysocjacyjnych

witam, od 4 lat jestem w terapii indywidualnej u jednego psychoteraupeuty, dodam, że diagnoza brzmi zaburzenia dysocjacyjne, i czuję się nadal bardzo żle, czasami nawet gorzej niż na początku terapii. Moje pytanie brzmi czy to, że terapia nie przynosi pożądanego efektu jest wynikiem mojego słabego zaangażowania? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Na pewno jednak jeśli nie czuje się Pan dobrze, warto ten temat wnieść i wspólnie z terapeutą przyjrzeć się przyczynom, temu co Pana blokuje, uniemożliwia zmianę. To bardzo ważne w terapeutycznej pracy, by pozostawać w zgodzie i szczerości ze sobą, a także by mówić o wszelkich uczuciach i wątpliwościach.

Witam, najlepiej omówić wątpliwości co do postępów terapii z psychoterapeutą. Na to czy terapia jest skuteczna ma wpływ zaangażowanie i motywacja Klienta. Jest to kwestia kluczowa, ponieważ bez zaangażowania nie ma procesu zmiany. Trudno jednak stwierdzić czy jest kwestia Pana zaangażowania na podstawie wpisu. Jeżeli terapia, według Pana nie przynosi efektu może Pan poprosić o konsultację z innym specjalistą. Pozdrawiam serdecznie