Czy taka terapia jest skuteczna?

Chodzę z narzeczonym na terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu, mam jednak wrażenie że efekty są marne, bo nie poruszamy praktycznie w ogóle tematu emocji, a jego problemy (moim zdaniem - sama przeszłam psychoterapię) biorą się z zaburzeń osobowości i nie radzeniem sobie z emocjami. Czy TSR to dobry wybór? Zastanawiam się nad zmianą nurtu na poznawczo-behawioralny.

Warto zadać sobie pytanie jak długo chodzicie na terapię i czy Wasza motywacja oraz zaangażowane w nią jest równe ( w sensie oboje rzetelnie pracujecie nad zmianą). Zachęcam także do porozmawiania z narzeczonym- jak on to widzi, czy także czuje, że postępy nie są takie, jak tego oczekiwaliście, czy chciałby zmienić terapeutę itp. Jeśli oboje dojdziecie do podobnego wniosku, może faktycznie warto spróbować zmiany.