Czy jest możliwa terapia przewarunkowania swoich upodobań seksualnych?

Czy jest możliwa terapia przewarunkowania swoich upodobań seksualnych? Czy da się to zrobić także w stosunku do muzyki, jedzenia?Najbardziej zależy mi na zmianie gustu seksualnego, o pozostałe pytam z ciekawości :) Pozdrawiam.

Dzień dobry!

W jakimś stopniu można wprowadzić zmiany we wszystkich tych kwestiach. Pytanie brzmi jednak: po co? w jakim celu? dlaczego? Warunkiem kluczowym jest właśnie motywacja i chęć do zmiany samego pacjenta/ klienta. Musi on mieć nagrody i korzyści z pracy nad zmianą i osiągnięciu jej. Istnieją formy treningów i psychoterapii np. dla osób z różnego rodzaju fetyszami - tak, aby również klasyczny seks był dla nich satysfakcjonujący. Zazwyczaj jednak bardziej możliwe i bardziej skuteczne jest wmontowywanie fetyszu lub jego elementów, symboli w związek i w seks z partnerką/ partnerem. Jednocześnie warto również pamiętać, że nasze gusta, potrzeby, preferencje (czy to seksualne czy każde inne) często i tak zmieniają się w ciągu życia. Wraz z wiekiem, rosnącym doświadczeniem, poznawaniem nowych osób i miejsc, własnymi refleksjami często zmienia się nam preferowana kuchnia, ulubione styl ubierania się, muzyka czy typ wyglądu i osobowości potencjalnej partnerki seksualnej.

Pozdrawiam!