Co robić w przypadku fetyszu stóp?

Od zawsze podniecają mnie damskie stopy-nogi. Uwielbiam foot job. Kiedyś żona często pozwalała na tą przyjemność teraz nie chce słyszeć o tym. Moj problem polega na tym ze bez tego bardzo się męczę i wydaje mi się że pieszczoty stopami sprawiają mi większą przyjemność niż seks. Każdą wolną chwilę mógłbym spędzać na trzymaniu,pieszczeniu damskich stóp,nie mówiąc o foot jobie. Przez to cierpi nasze, moje i żony życie seksualne. Nie mam dnia żebym o tym nie myślał. Nie ma dnia żebym nie oglądał damskich stóp np.w internecie. Problem chyba się pogłębia i nie wiem co z tym robić i czy to jest wyleczalne?

Dzień dobry!

Preferencje seksualne generalnie są dość stałe w ciągu życia i nie istnieje prosty sposób ich zmiany. Tym bardziej, jeśli, jak sam Pan twierdzi, akceptuje Pan swój fetysz, dąży Pan do jego realizacji itp.

Możliwe jest częściowe zmniejszenie siły popędu seksualnego, próba częściowego przekierowania go na inne bodźce, najlepiej przy jednoczesnej wspólnej pracy małżeńskiej nad jego akceptacją, granicami akceptacji żony itp. Możliwa jest też głębsza refleksja nad terapeutyczna nad przyczynami i mechanizmami, które sprawiły pojawienie się i utrwalenie u Pana takich preferencji seksualnych, nad cechami Pana osobowości, stylem funkcjonowania, który może sprzyjać utrwalania się takich preferencji seksualnych - lub przeciwnie, kierować Pana rozwój seksualny w innym kierunku.

Należy osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem i/ lub lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!