Co robić z tymi brudzeniami?

Witam. Mam 27lat. Po pierwszej ciąży 2 lata. Miesiączka regularna . Kilka dni temu skończył mi się okres i wczoraj zaczęłam delikatnie" brudzic" bielizne do tego luźne stolne / biegunki lekkie i dziś Tak samo .. mam trochę wzdęty brzuch ( juz od dawna) . Brak innych objawów. Lekarza mam dopiero za miesiąc. Dodam że pierwszy raz mam takie objawy. Co to może być? Mam się martwić czymś?
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienie po okresie powinno zostać skonsultowane z lekarzem, gdyż świadczyć może o nieprawidłowościach, takich jak mięśniaki macicy czy torbiele na jajnikach.

Wzdęcia oraz luźne stolce mogą oznaczać problemy z układem pokarmowym, ale również mogą mieć związek z plamieniami. Biegunki pojawiające się bez żadnej konkretnej przyczyny, częste oddawanie moczu, zaburzenia miesiączkowania czy zaparcia to niektóre z objawów, jakie pojawiają się w przypadku mięśniaków macicy. Objawy, rodzaje oraz leczenie mięśniaków zostało opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy-objawy-rodzaje-leczenie.

Natomiast torbiele na jajnikach powodują dolegliwości bólowe lub uczucie dyskomfortu w okolicach podbrzusza. Towarzyszą im nieprawidłowe plamienia bądź krwawienia międzymiesiączkowe oraz uczucie parcia na pęcherz. Więcej na ten temat przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika.

Aby stwierdzić co Pani dolega konieczna jest więc wizyta w gabinecie lekarskim.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty