Co zrobić z takim bólem jajnika?

Witam pod koniec sierpnia zaczely bolec mnie jajniki szczegolnie lewy poszlam do lekarza lekarz stwierdzil ze to zapalenie pochwy i infekcja .w tym mc spóźnił mi sie okres o 4 dni robilam 4 testy ciazowe brak ciazy .Okres dostalam 3 dni telu jest dosc obfity wrecz sikam krwią .brzuch troche pobolewa jak w okres .Ginekolog na urlopie przez miesiac .pobolewaja mnie nerki dlatego nie wiem co powinnam zrobic pierwszy raz mam takie krwawienie czy powinnam sie martwic.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powinna Pani skontaktować się z ginekologiem lub zgłosić na IP, jeżeli krwawienie miesięczne bardziej przypomina krwotok niż normalną menstruację. Zdecydowanie niepokojące są bóle jajnika oraz pleców – mogą wskazywać na nieprawidłowości w obrębie dróg rodnych. Konieczne jest wykonanie USG TV. Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/6-oznak-ze-z-twoim-okresem-jest-cos-nie-tak.

Krwawienie i bóle podbrzusza (jajników) niekiedy wskazują na polipy lub mięśniaki macicy albo zaburzenia funkcjonowania jajników czy też zmiany na nich (torbiele). Ponieważ, jak sama Pani widzi, przyczyn Pani dolegliwości może być wiele, nie warto zwlekać z ich ustaleniem. Być może zechce Pani zapoznać się także z tymi materiałami: https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy-objawy-rodzaje-leczenie oraz tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.