Co robić z tym bólem podczas wypróżniania?

Witam. Od tygodnia mam ból jajników podczas wypróżniania. Wcześniej tego nie miałam, bardziej po lewej stronie boli jak się napieram. Mam wkładkę hormonalna od 4 miesięcy, dodam że ostatnio też krwawiłam z odbytu, może to hemoroidy lub zapalenie jakieś. Z czego może być ten ból jajników. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból jajników podczas wypróżnienia może wskazywać na torbiel jajnika – torbiele mogą nie dawać żadnych dolegliwości i ulec ewakuacji w ciągu 2-3 cykli, inne wymagają leczenia hormonalnego lub usunięcia metodą laparoskopową.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-torbiel-jajnika-jest-bolesna.

Krwawienie z odbytu również wymaga diagnostyki – jeżeli to hemoroidy, to być może wystarczy leczenie zachowawcze w postaci maści bądź czopków mających przede wszystkim na celu uszczelnienie naczyń krwionośnych.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-schorzenia-u-kobiet.

Jednak problemy z zaparciami, bóle w okolicach miednicy, a także krwawienie podczas wypróżnienia mogą wskazywać na problemy z jelitem grubym – poczynając od uchyłków, aż po zwężenie światła jelita wskutek obecności polipa czy nowotworu.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Proszę zwrócić się do ginekologa, wykluczenie przyczyn natury ginekologicznej będzie wskazaniem do diagnostyki proktologicznej lub gastroenterologicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.