Co robić z tymi odbarwieniami podczas noszenia aparatu na zęby?

Pilne !!! Dzień dobry, Mam pytanie i proszę o pomoc . Mój syn ma dziś 15 lat , kiedy miał założony na zęby ,, aparat stały ,, miał 13,5 lat . Półtora roku temu wystąpiły przebarwienia , zgłaszaliśmy ten problem lek. Ortodonta ,lecz kazała więcej szorować zęby i tak cały czas co wizyta , teraz ma straszne odbarwienia i jeszcze doszło do tego, że po każdej wizycie dziecku odchodziły te małe zatrzaski i drut zawsze był zasługi i raniły dziąsło. Bardzo proszę o poradę ! Co mam robić, aby syn miał takie zęby jak przed nałożeniem aparatu.

Warto skonsultować się z higienistką i nadzorować stan higieny jamy ustnej specjalnymi płynami wybarwiającymi niedoczyszczone obszary, wdrożyć dietę i suplementację przeciwzapalną, zaobserwować czy syn nie oddycha przez usta - zarówno w dzień jak i w nocy. Pozdrawiam