Co robić z zaburzeniami odżywiania u 21-latki?

Byłam u kilku lekarzy, wyjaśniałam co się dzieje i żaden nie był w stanie mi pomóc. Tak więc lata 2021 i 2022 były dla mnie dużym stresem, dlatego w 2022 nie mogłam jeść z powodu stresu i schudłam z 50kg do 33kg (mój wzrost to 155cm). W 2023 roku znów zacząłem jeść, teraz przytyłem z powrotem do 50kg. Problem w tym, że odkąd znowu zacząłem jeść, odczuwam okropny niepokój. Za każdym razem, gdy jestem głodna lub nie jem wystarczająco dużo, zaczynam dosłownie tracić rozum. Czuję strach, nie mogę się na niczym skoncentrować, nie mogę mówić, mam mgłę w głowie, dezorientację, po prostu zamieram i chcę krzyczeć, żeby to się skończyło. Gdy zjem dobry kaloryczny posiłek , to uczucie ustaje, a po 3-4 godzinach uczucie to pojawia się ponownie, aż do momentu, gdy zjem. Poziom cukru mam w porządku, sprawdzałam kilka razy. Po prostu nie wiem, kiedy to się skończy i co robić . Jestem strasznie zmęczona przez ten stan.
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry,

Być może przez wcześniejsze problemy, obecnie obawia się Pani powrotu do normalnego jedzenia. W poprzednich latach, posiłki prawdopodobnie kojarzyły się Pani ze stresem, nerwami i lękiem, przez co, również teraz odczuwa Pani podobny stan. Zalecam udanie się na konsultacje psychologiczne, ponieważ problemem mogą nie być objawy fizyczne, lecz stan psychiczny.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska