Co robię nie tak?

Witam. Mam poważny problem. Odkąd zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne wzrosła moja waga. Z 52kg podskoczyłam do 57- to niemalże górna granica dla mojego wieku i wzrostu (19 lat, 165cm). Zbliżają się wakacje i postanowiłam zrzucić 5-7kg. Niestety nie wiem co robie źle, bo minęły 2 tygodnie, a ja stoję w miejscu z wagą! Moje odchudzanie wygląda następująco: jeżdżę codziennie godzinę na rowerku stacjonarnym ze specjalnym pasem neoprenowym na brzuchu (to właśnie objętość brzucha chcę zmniejszyć). Dodatkowo przestałam zupełnie jeść słodycze- jeśli na coś sobie pozwolę to tylko lody, które ponoć aż tak figurze nie szkodzą. Ograniczyłam też węglowodany, a dziennie spożywam między 1400-1600 kcal. Jem sporo warzyw i piję tylko wodę smakową light lub kawę. Przeważnie jem ciemne pieczywo. Jem około 5 posiłków dziennie i najpóźniej do 2h przed snem. Prócz tego robię 100-150 brzuszków dziennie. Nie wiem co się dzieje?! Taki wysiłek, takie zmiany w moim sposobie życia a ja nic nie straciłam! Zmarnowałam 2 tygodnie... nie wiem co robić? Jeszcze dodam, że jeżdżę na tym rowerku z tętnem między 120-130 (130 jest dla mnie ponoć optymalne, ale nie zawsze mam siłę je osiągnąć). Dlatego proszę o poradę. Co jest nie tak?
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim zastanowiłabym się na Pani miejscu, czy tabletki nie przyczyniły się do pozornego przyrostu masy ciała, a mianowicie do wystąpienia obrzęków.
Jest to często spotykane zjawisko u kobiet przyjmujących DTA, zwłaszcza w przypadku tabletek dwuskładnikowych, zawierających w swoim składzie estrogeny.
Zachęcałabym do konsultacji z lekarzem, który przepisał Pani tabletki.
Być może uda się zamienić preparat na inny, nie powodujący takiego efektu.
Po drugie, Pani masa ciała jest w normie, dlatego proszę się tym bardzo nie przejmować, a jedynie zwiększyć aktywność fizyczną i wykluczyć z diety produkty "tuczące".
Zachęcam do zapoznania się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl
Proszę wybierać:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z umiarem
5. tłuszcze - unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - wybieramy złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Nie napisała Pani o spożywaniu alkoholu, jednak w związku ze zbliżającymi się wakacjami chciałam podkreślić, iż jest on bardzo kaloryczny.

Zalecałabym również spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasowych (co ok. 3 godziny, łącznie 5 posiłków).

Pozdrawiam