Co sądzić o tych bólach podbrzusza?

Witam, 06.01.21 doszło do stosunku w dni płodne bez zabezpieczenia. Chłopak nie doszedł we mnie a miesiączkę powinnam dostać 18/19.01.21. 06.01 od samego rana dopadł mnie gorszy apetyt ale nie na tyle silny bym nic nie jadła a 07.01 lekkie bóle podbrzusza. Za wcześnie na test a potrzebuje podpowiedzi co o tym sądzić. Dodam tylko że nie planujemy chwilowo dziecka.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli Państwa zbliżenie miało miejsce w dni płodne, to mimo braku wytrysku należy liczyć się z podwyższonym ryzykiem zapłodnienia. Stosunek przerywany, wbrew obiegowej opinii, nie jest środkiem antykoncepcyjnym i może skutkować nieplanowaną ciążą.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Natomiast bóle podbrzusza w dniu czy dzień po zbliżeniu w żaden sposób nie wskazują na zapłodnienie, ale mogą mieć związek z owulacją czy zbyt intensywną penetracją podczas stosunku. Jeśli chodzi o dolegliwości, to mogą się pojawić około. 7.-12. dnia od stosunku. Wraz z plamieniem, przypominającym menstruację czy plamieniami śródcyklicznymi, może wskazywać na zapłodnienie.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Jeżeli cokolwiek będzie budzić Pani wątpliwości lub miesiączka nie pojawi się w terminie, sugeruję niezwłoczne wykonanie testu ciążowego.

Zachęcam również do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.