Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy małe plamienie może być objawem ciąży?

Witam Mojej dziewczynie się spóźnia okres 8 dni miała mieć 25.12 a co miesiąc miała regularny, więc uprawialiśmy sex 27-28.12 bez zabezpieczenia jedynie, dzisiaj miała małe plamienie. Za każdym razem kiedy uprawiamy sex to bez zabezpieczenia i nie spuszczam jej się do pochwy. Czy to jest objaw ciąży? Nie robiliśmy testu ciążowego. Nie chcemy nie chcianej ciąży, jest jakas jeszcze pomoc?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Zapłodnienie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, plamienie może wskazywać na ciążę, podobnie jak spóźniający się 8 dni okres. Niestety nie sposób tego stwierdzić z pewnością, ponieważ zapłodnienie zależne jest od wielu czynników – przede wszystkim od momentu w kobiecym cyklu. Stąd, by móc potwierdzić lub wykluczyć ciążę, Pańska partnerka powinna niezwłocznie wykonać test ciążowy.

Więcej o testach ciążowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, a stosujące go pary muszą liczyć się z dużym ryzykiem zapłodnienia. Jeżeli zatem chce Pan tego uniknąć, zdecydowanie powinien Pan z partnerką zacząć się zabezpieczać. Z uwagi na możliwość wystąpienia preejakulatu albo przedwczesnego wytrysku nie jest możliwe kontrolowanie stosunku przerywanego na tyle, by można o nim mówić, że stanowi zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą.

Na temat stosunku przerywanego i jego możliwych konsekwencji przeczyta Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy