Co spowodowało paraliż po udarze?

Witam. Moj tata miał udar zastosowano trombolize z powodzeniem paraliż ustapil całkowicie. Po ośmiu dniach wydzylo się coś podobnego objawami do drugiego udaru. Lekarze udaru nie stwierdzili właściwie to sami nie wiedzą co mu jest. Jest jakby wyłączony ale poznaje rodzinę i komunikuje się za pomocą uścisku dłoni. Co mu może być?

Zbyt mało danych Pan podał. Aby odpowiedzieć na pytanie konieczne sa wyniki badań m.in. MR głowy, Duplex tt. szyjnych, TCD, ECHO serca.
Kons. neurologopedyczna i psychiatryczna.

Witam Pana, to jest pytanie do neurologa. Fakt, że tato nie przeszedł drugiego udaru, nie oznacza, że zmiany neuroloiczne po pierwszym udarze nie wywołały zmian psychologicznych w jego codziennym funkcjonowaniu. Przede wszystkim należy zapewnić choremu spokój, wsparcie i potrzebę bezpieczeństwa oraz nie wolno zaniedbać szeroko rozumianej rehabilitacji; już teraz należy rozpocząć rehabilitację ruchową, prawdopodobnie logopedyczną, neurologiczną, a w przyszłości może także psychologiczną (wspierającą), gdyby np. okazało się, że tato doświadcza depresji. Póki co, prosze nie zapominać o podstawowych formach rehabilitacji, bo to zapobiegnie pogłębianiu się strukturalnych zmian w mózgu. Proces regeneracji po udarze/wylewie trwa przeciętnie 9 miesięcy i ten okres należy wykorzystać optymalnie. W sferze psychologicznej, w tej chwili należy zapewnić choremu optymalny spokój i poczucie bezpieczeństwo. Tato ma przede wszystkim mieć pewność, że w każdej chwili może liczyć na pomoc rodziny. Czym dostanie więcej ciepła, tym szybciej będzie wracać do zdrowia. Miłość ze strony rodziny, to bardzo istotny czynnik leczniczy! Pozdrawiam serdecznie.