Czy jest duże ryzyko ponownego udaru w tej sytuacji?

Tata ma 67 lat i jest ok rozległym udarze niedokrwiennym, do tego ma ileostomie. Po szpitalu wrócił niezwykle wycieczony i zagłodzony (5 tygodni w szpitalu,przed udarem ważył 60kg po wyjściu 42kg) Od udaru minęło prawie 3 miesiące, tata waży już około 50 kg i ma więcej siły. Każdego dnia przychodzi rehabilitant i ćwiczy ponad godzinę i również my jako domownicy ćwiczymy. Tata skarży się na drętwienie nogi i twarzy, ma depresję( bierze tabletki od psychiatry)czy to normalne czy oznaką może następnego udaru,czy ciężko powiedzieć bez zbadania?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam! Depresje u osób po udarze nie należą do rzadkości i należy je leczyć.Zagrożenie ponownym udarem statystycznie jest większe niż w populacji ogólnej. Ważna jest dieta, systematyczna rehabilitacja, leczenie i profilaktyka chorób towarzyszących. Przebieg po udarze jest zależny od kondycji przed i po incydencie mózgowym i bez badania ciężko prorokować, ważna jest wiara zainteresowanego w sukces i wsparcie najbliższych. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty