Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest duże ryzyko ponownego udaru w tej sytuacji?

Tata ma 67 lat i jest ok rozległym udarze niedokrwiennym, do tego ma ileostomie. Po szpitalu wrócił niezwykle wycieczony i zagłodzony (5 tygodni w szpitalu,przed udarem ważył 60kg po wyjściu 42kg) Od udaru minęło prawie 3 miesiące, tata waży już około 50 kg i ma więcej siły. Każdego dnia przychodzi rehabilitant i ćwiczy ponad godzinę i również my jako domownicy ćwiczymy. Tata skarży się na drętwienie nogi i twarzy, ma depresję( bierze tabletki od psychiatry)czy to normalne czy oznaką może następnego udaru,czy ciężko powiedzieć bez zbadania?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 4 tygodnie temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Depresje u osób po udarze nie należą do rzadkości i należy je leczyć.Zagrożenie ponownym udarem statystycznie jest większe niż w populacji ogólnej. Ważna jest dieta, systematyczna rehabilitacja, leczenie i profilaktyka chorób towarzyszących. Przebieg po udarze jest zależny od kondycji przed i po incydencie mózgowym i bez badania ciężko prorokować, ważna jest wiara zainteresowanego w sukces i wsparcie najbliższych. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy