Co stosować na swędzenie skóry po antybiotyku?

Witam. Przez ostatni tydzień zażywałam antybiotyk AMOTAKS, który został mi przepisany ze względu na suchy zębodół, który fatalnie się goił. Ostatnią tabletkę przyjęłam 36 godzin temu, a od kilku godzin wszystko mnie swędzi ( głównie dekolt, kark oraz plecy). Pojawiły się również niewielkie afty na języku. Zdaję sobie sprawę z tego że jest to alergia polekowa więc chciałabym się dowiedzieć co powinnam z tym zrobić, co jeść, pić, jakie zażywać lekiWolałabym uniknąć wizyty u lekarza z braku czasu.

Witam Panią. Obawiam się, że wizyta u lekarza jest niezbędna. Warto sprawdzić specyfikę reakcji Pani organizmu. Każdy organizm jest inny. Kontakt bezpośredni daje też okazję to rozszerzonego wywiadu. Możliwe, że źródłem opisanych objawów jest coś innego niż Pani się domyśla. Pozdrawiam Panią

Dzień Dobry Pani,

Niestety nie jest możliwa porada online, dlatego zapraszam Panią serdecznie do kontaktu z lekarzem prowadzącym Panią.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl