Co to za wycieki z penisa po podnieceniu i wytrysku?

Co co za wycieki po wytrysku/podnieceniu? Chciałbym też spytać, na ile nienaturalne jest to, że 15-45 min. po wytrysku pojawia się wydzielina (moment odczuwalny najczęściej wyraźnie). Jest to nieciekawe, po prostu ze względów higienicznych. Pojawia się to także niestety po 'znaczniejszym podnieceniu', bez żadnego pobudzania członka.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Wydzielina o której  Pan pisze, to preejakulat - naturalny płyn z gruczołów opuszkowo – cewkowych, który wydziela się z penisa i pełni rolę naturalnego lubrykanta. Jest to zupełnie normalne przy pojawiającym się podnieceniu.
Czasem zdarza się, że po wytrysku w cewce moczowej zostają resztki nasienia i wydobywają się na zewnątrz dopiero po jakimś czasie. Nie ma powodu do obaw.
Pozdrawiam