Co to za zaburzenie psychiczne?

Co to za zaburzenie psychiczne? Koncentracja na dzwiekach wlasnego ciala ktora tak przeszkadza ze utrudnia funkcjonowanie. Od zawsze denerwowaly mnie dzwieki, np oddychanie innych podcza snu, tykajacy zegar, granie tv obok sciany,basy zza sciany. Od wielu lat jestem poddana chronicznemu stresowi, braki zywienoiwe-waze 48, wzrost 166. chroniczne zaburzenia snu. Praca z domu, brak ruchu. Miesiaczki mam co 18-20 dni.Poziom witaminy d3 to 6,norma 30,ferratyna 6, niskie zelazo, niski wapn.Dwa lata temu po przeprowadzce do krakowa, do mieszkania pod ktorym znajduje sie hydrofor, ktorego prace slychac, z powodu rozdraznienia tym dzwiekiem dostalam pierwszego w zyciu ataku paniki. Jak wychodzilam to tez gdzies w oddali slyszalam podobne buczenie i to mnie draznilo nie dawalo spokoju. Po tygodniach jakos sie to unormowalo. Samo rozdraznienie dzwiekiem zaczelo sie przed miesiaczka. Ataki powtarzaly sie w okresie okolomenstrulanym, albo przed albo po albo w trakcie.Potem mialam podobne ataki ale o innym charakterze, potrafil mnie rozdraznic odglos moich butow i nie moglam sie skoncentrowac tylko o tym myslalam. Po tygodniu przeszlo. Dalej potrafil mnie rodraznic glos kogos, albo np mowa w innym jezyku. albo nie moglam byc w tlumie ludzi bo mnie rozdraznil halas tlumu.Miesiac temu z powodu problemow z uchem srodkowym zaczely sie moje problemy-slysze trzask w uchu podczas przelykania, mam problemy z trabka sluchowa-potwierdzone badaniem laryngologicznym. Mam jakby odglosy plynu w uszach tez.to mnie tak denerwuje, a najbardziej ten trzask po przelykaniu, ze doprowadzilo mnie to na skraj wyczerpanai psychicznego. Od kilku godzin slyszalam jakby tez swiszczacy nos i to spowodowalo ze koncentruje sie na moim oddechui slysze go. To jest straszna tortura psychiczna.Boje sie ze zapadam w jakas chorbe psychiczna. Czy problemy hormonalne i brak witaminy d3 albo niedoborow w witamine b moga powodowac te zaburzenia? Bardzo prosze o pomoc. Czuje sie osamotniona w moim problemie bo nie znam nikogo nawet na forach kto by mial takei zaburzenia. Nie mam sil na funkcjonowanie w ten sposob.

Witam
Z Pani opisu wynika, że problem o, którym Pani pisze znacznie utrudnia Pani funkcjonowanie. Rozumiem, że skorzystała Pani z konsultacji u laryngologa. Wydaje się, że ważne jest podjęcie odpowiednie leczenia w tym zakresie. Przytacza Pani wyniki badań, które są poza granicami normy. Warto, moim zdaniem skorzystać z konsultacji u endokrynologa oraz lekarza internisty. Wyniki te wskazują na słaby stan Pani zdrowia. Nie pisze Pani czy jest to związane z chorobą przewlekłą, nieodpowiednia dietą, czy tez zaburzeniami odżywiania. Konieczna zatem wydaje się wizyta u lekarza. Ponieważ jest Pani trudno i jest Pani psychicznie wyczerpana rekomenduję wizytę u psychologa/psychoterapeuty