Co trzeba robić z tym zgrubieniem na nodze?

Dzień dobry, na prawym udzie pojawiło mi się rozlane zgrubienie. Jest wyraźnie wyczuwalne podczas przesuwania dłoni w kierunku kolana. Mam problem z podniesieniem wysoko nogi bo czuję ograniczenie powadowane tym powstałym zgrubieniem. Gołym okiem też już widać że zwiększył się obwód uda. Niepokoję się co to może być, bo nie doznałam ani kontyluzji ani też nie nadwyrężyłam nogi. Czy te objawy świadczą o tym że z nogą dzieje się coś poważnego? Jakie badanie może wykazać co to jest?

Proszę zgłosić się do poradni ortopedycznej i wykonać RTG obu kończyn dolnych. To może być łagodna zmiana tkanek miękkich, bądź kostniak należy jednak pamiętać o nowotworach, np. kostniakomięsakach, które najczęściej występują na kościach długich (np. udowej).