Co uśmierzy ból i pomoże w końcu zasnąć?

24lata/12 dni przechodziłem przeziębienie, czułem się dobrze 2 dni i w rodzinie pojawiła się jelitówka (3osoby). U mnie nie było żadnych oznak żołądkowych jak u innych członków rodziny natomiast pojawił się mocny ból głowy non stop co najmniej 62h i do tego brak snu 3 doby. Pierwsze dwie doby bolały mnie wszystkie mięśnie,bóle mięśniowe ustąpiły natomiast ból głowy niezmienny.Leki z paracetamolem i ibuprofenem kompletnie nie działają. Dostanę w aptece coś co uśmierzy ból i pomoże w końcu zasnąć?

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę Pana dolegliwości najlepiej byłoby skontaktować się z lekarzem, który dokładnie Pana zbada i zaleci dalsze postępowanie. Niewykluczone, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych - lekarz podejmie taką decyzję na podstawie zebranego dokładnego wywiadu i zbadania, również zaleci Panu odpowiednie leki w zależności od Pana stanu klinicznego. Bez wizyty u lekarza niestety się nie obędzie. Z dostępnych leków bez recepty może Pan jeszcze spróbować Pyralginy - jest dość skutecznym lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym. Ma również działanie przeciwzapalne oraz słabe spazmolityczne, czyli rozkurczowe. Leku nie należy przyjmować na pusty żołądek. Co do leków nasennych, to niestety z dostępnych preparatów dostanie Pan preparatu ziołowe i melatoninę, ale są to preparaty o dość słabym działaniu. Jeśli powyższe rozwiązanie Panu nie pomogą , proszę w trybie pilnym dla własnego dobra - chodzi przecież o Pana zdrowie - skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych