Biała dieta - czego nie można jeść?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu interesuję się tematyką białej diety i chciałabym dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Co poza kawą, winem, sokiem z czarnej porzeczki, colą, herbatą, wyklucza biała dieta? Będę teraz wybielać zęby, jednak dentystka nie podała mi zbyt szerokiej listy rzeczy zakazanych. Czy piernik również wlicza się do listy produktów zakazanych przy białej diecie? Czy coś by się stało, gdybym zjadła kawałek takiego ciasta i od razu poszła umyć zęby i przepłukać usta? Bardzo proszę o rozszerzenie listy produktów, których nie można jeść przy białej diecie. Zaznaczam, że bardzo mi zależy na jej skuteczności i będę się stosowała do wszystkich zaleceń. Chciałabym również dopytać czy biała dieta faktycznie jest tak skuteczna, jak wiele osób poleca? Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

W takiej diecie chodzi o unikanie barwników, które mogą wpływac na efekt wybielania. Chodzi zarówno o barwniki naturalne jak i syntetyczne. Wykluczyc należy to co Pani wspomniała - kawe, czarną herbate, soki wiśniowe, porzeczkowe, owoce jagodowe (jagody, maliny, wisnie, aronie i inne ciemne), buraki, wino. Do tego jogurty owocowe i wszelkie potrawy/produkty zawierające jakiekolwiek barwniki w składzie. Zwłaszcza te w kolorze czerwonym/fioletowym, czyli koszenila, karmin, ekstrakt z buraka. W ogole należy ograniczyc w tym czasie owoce ponieważ zawarte w nich kwasy mogą nasilac nadwrażliwośc zebow. Piernik nie powinien Pani zaszkodzic.