Co znaczą dwa guzki krwawcze w rektoskopii?

miałem rektoskopię lekarz stwierdził dwa guzki krwawcze jelito idealne, ponieważ krwawiłem żywa czerwona krwią po dźwiganiu miałem zalozona gumkę lecz były powikłania po 2 dobach gumka była zdjęta krwawienia ustały po grypie żołądkowej znów wróciły krwawienia po 6 miesiącach inny lekarz chce zrobić kolonoskopię gastroskopię kal i krew czy to potrzebne ? Jeżeli miałem rektoskopię i mam żywa plamiaca krew na papierze ?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Dbaj o dietę w trakcie grypy

Tomasz Nęcki
70 poziom zaufania

Dzień dobry,

guzki krwawnicze to nic innego jak żylaki odbytu (popularnie, chociaż nieprawidłowo, określane jako hemoroidy). Leczenie żylaków odbytu uzależnione jest od tego, jaki jest ich stopień zaawansowania - przy niewielkich zmianach stosowane może być leczenie miejscowe, jak i odpowiednia dieta (polegająca m.in. na przeciwdziałaniu zaparciom), przy większych zaawansowaniu problemu mogą być z kolei proponowane pacjentom zabiegowe metody leczenia żylaków odbytu.

Wspominane przez Pana badania wykonuje się wtedy, kiedy zaistnieją ku temu wskazania - jeżeli lekarz zaproponował Panu takie badania, to zapewne zaistniała taka potrzeba.

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy