Co znaczą dwa podłużne małe pęknięcia w zębach?

Witam. W czwartek uderzyłam się korkiem od napoju w górną jedynkę. Mam stały aparat na zębach. Od tamtej pory ząb pobolewanie jedynie na zimno i na powietrze. Żadnych innych objawów nie mam. Ząb nie pociemniał zauważyłam dwa podłużne małe pęknięcia. Konsultowałam się że swoją dentystką kazała mi go obserwować, poza reakcja na zimno nic się nie dzieje. I co teraz? Proszę o pomoc.

Faktycznie konieczna jest obserwacja, objawy powinny powoli ustępować, 2 tyg od urazu proponuję ponowna konsultację u stomatologa ( chyba, że zalecił wcześniejszą wizytę), który ponownie oceni stan zęba i wskazania do ewentualnego leczenia.