Co znaczą te zaburzenia równowagi u syna?

Witam, nasz syn 15 lat ostatnio skarży się na częste wpadanie na przedmioty, on opisał to w taki sposób, że czasami chcę przejść z pokoju do pokoju i uderza się lub ociera ramieniem o kąt, dodał też że czasami jaki idzie gdzieś z kolegą czasami ociera się o niego lub zderza się z nim. Nie wiemy co robić ani co to może być, nie ma innych objawów, nie wydaje nam się też by były to problemy z równowagą ponieważ jest wstanie wykonywać precyzyjne ruchy lub stać na jednej nodze itp.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety na podstawie opisu zachowania syna nie sposób wskazać jednej, konkretnej przyczyny zaburzeń równowagi – tych może być naprawdę wiele, poczynając od problemów laryngologicznych, przez zaburzenia lękowe, aż po przyczyny neurologiczne. Oznacza to, że zdecydowanie konieczne jest skonsultowanie się z pediatrą – podstawowe badania fizykalne, a także badania krwi (w tym koniecznie oznaczenie poziomu witaminy B12) i moczu pozwolą na zadecydowanie o dalszej diagnostyce.

Zachęcam do lektury materiału: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-addisona.

W pierwszej konieczności warto udać się do laryngologa oraz neurologa. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, wskazuje na związek zaburzeń równowagi z układem przedsionkowym: https://portal.abczdrowie.pl/czy-ucho-wewnetrzne-ma-wplyw-na-zaburzenia-rownowagi.

Jeżeli badanie laryngologiczne nie wskaże przyczyny uporczywych dolegliwości, warto skonsultować z neurologiem konieczność badania VNR mózgowia.

Zaburzenia równowagi, którym nie towarzyszą dodatkowe dolegliwości, a badania nie są w stanie wskazać przyczyny mogą także wynikać z nadużywania leków czy środków psychoaktywnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.