Co znaczy taka wielkość szyjki?

Witam. Jestem w 19 tygodniu ciąży wszystko rozwija się prawidłowo ale przy badaniu usg dopochowo wyszło ze szyjka ma 35mm co to oznacza? Lekarz kazał mi odpoczywać i brać 3xdziennie duphaston

Oznacza to zbyt szybkie skracanie się szyjki macicy, jej zbyt szybkie obkurczanie co może zwiastować zbyt szybki poród w stosunku do zaawansowania ciąży.