Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy takie zagęszczenie w rtg?

rtg pluc wykazalo zagęszczenie w poludolnym prawym poza tym pola płucne bez amian ogniskowych.
MĘŻCZYZNA, 71 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety trudno bez żadnych wątpliwości diagnozować na podstawie samego opisu badania RTG – do tego potrzebne jest zdjęcie z badania radiologicznego, a także osłuchanie pacjenta i zebranie dokładnego wywiadu. Stąd też sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie.

Zagęszczenie w polu dolnym płuca może sugerować stan zapalny – to jest zapalenie płuc, niemniej, jak już wspominałam, na podstawie samego opisu badania nie sposób tego stwierdzić z całą pewnością.

Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wynik-niewielkie-zageszczenie-w-polu-dolnym-pp oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zageszczenia-w-szczegolnosci-w-polu-dolnym-pluca-lewego.

Zachęcam do lektury naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pluc oraz https://portal.abczdrowie.pl/tak-wygladaja-pluca-u-osoby-chorej-na-covid-19-po-wyzdrowieniu-czym-jest-long-covid-19.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy