Co znaczy uczucie ucisku na tylnej części szyi?
Witam. Boli mnie kark,potyliczna część głowy, cały kręgosłup. Mam uczucie ucisku na tylnej części szyi. Jestem bardzo osłabiony i śpiący, bolą mnie mięsnie jak przy grypie. Czuje jakieś ogólne napięcie. Robiłem 4 razy morfologie w tym pełną i nic nie wskazała, rtg klatki piersiowej, tomograf głowy i szyi i nic nie wskazał. Badania na boreliozę tez nic nie wskazały. Nie wiem do kogo się skierować, bo boli mnie również gardło. Brałem już 4 antybiotyki i nic. Ogólnie ostatnio mam ciezki czas, stres

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Witam Pana
Bardzo często stres i napięcie nerwowe wywołują
bóle głowy, sztywnienie karku i bóle kręgosłupa.
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
nowotworów, zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji,
i wielu innych zaburzeń. Objawy stresu będą się nasilać.
Długotrwały stres może prowadzić do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pana organizm.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną i i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl
Długotrwały stres mógł spowodować problem z przyswajaniem mikroelementów. Może Pan mieć niedobór magnezu, potasu lub D3. Czynnikiem rozluźniającym jest spokojna aktywność np. spacery. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki