Co zrobić, aby zgubić chociaż 5 kg po ciąży?

Witam.Karmię córkę piersią w dzień raz albo dwa,w nocy dwa razy. To jest już 13 miesięcy,Od czasu porodu nie mam miesiączki czuje się nabrzmiała i spuchnięta.Zaraz po porodzie schudłam 10 kg.i tak waga stanęła w miejscu.Abym wruciła do swojej wagi przed ciąży to jeszcze musze zgubić 12kg.jak mam to zrobić żeby zgubić choć 5kg.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Olej z ryb może zapobiegać schizofrenii?

Witam
Jeśli chce Pani pozbyć się paru kilogramów zdrowo i na stałe, należy wprowadzić prawidłowe nawyki odżywiania. Trzeba zacząć od regularności spożywania posiłków, niech to będzie 5 posiłków dziennie bez podjadania, co około 3-4 godziny. Należy także spożywać dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej, ograniczyć węglowodany proste na rzecz węglowodanów złożonych (zamienić jasne pieczywo na ciemne pełnoziarniste, biały ryż na ryż brązowy), ograniczyć spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych (masło, margaryna) na rzecz olejów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), zamienić słodycze na zdrowe przekąski, unikać wszelkiego rodzaju fast foodów, posiłków smażonych, tłustych i żywności wysoko przetworzonej, ograniczyć spożywanie słodkich soków, napojów gazowanych na rzecz herbat (zielona, czerwona) oraz naparów ziołowych. Należy oczywiście unikać wszystkich potraw, jakich powinna unikać mama karmiąca, podczas karmienia piersią zaleca się unikać surowego mięsa, wędzonych ryb, niebezpiecznych dodatków do żywności, serów pleśniowych, alkoholu, napojów gazowanych, kawy, sztucznych słodzików, słodyczy oraz orzeszków ziemnych. Do zmiany nawyków należy dodać regularną aktywność fizyczną, taką, jaką Pani lubi, aby ćwiczenia sprawiały przyjemność, a nie były katorgą. W internecie można znaleźć wiele różnych propozycji ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Zdrowe i bezpiecznie chudnięcie to chudnięcie około 0,5-1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy