Jaką dietę powinnam stosować, żeby osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Witam . Mam 33 lata 160cm wzrostu i waże 57 kg , od kilku dni tańcze zumbe w domu ponieważ chciałabym zbić kilka zbędnych kilogramów ,jak dietę powinnam stosować żeby osiągnąć wymarzoną sylwetkę

Zdrową, zbilansowaną, zawierającą wszystkie składniki odżywcze, dopasowaną do Pani trybu życia. Nie ma żadnego cudownego przepisu dobrego dla każdego.

Witam,
Jeśli chce Pani pozbyć się paru kilogramów zdrowo i na stałe bez efektu jojo, należy wprowadzić prawidłowe nawyki odżywiania. Trzeba zacząć od regularności spożywania posiłków, niech to będzie 5 posiłków dziennie bez podjadania, co około 3-4 godziny. Należy także spożywać dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej, ograniczyć węglowodany proste na rzecz węglowodanów złożonych (zamienić jasne pieczywo na ciemne pełnoziarniste, biały ryż na ryż brązowy), ograniczyć spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych (masło, margaryna) na rzecz olejów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), zamienić słodycze na zdrowe przekąski, unikać wszelkiego rodzaju fast foodów, posiłków smażonych, tłustych i żywności wysoko przetworzonej, ograniczyć spożywanie słodkich soków, napojów gazowanych na rzecz herbat (zielona, czerwona) oraz naparów ziołowych. Spożywanie błonnika i produktów o niskim indeksie glikemicznym powoduje, że dłużej czujemy sytość po spożytym posiłku i nie chce nam się przez dłuższy czas jeść. Do zmiany nawyków należy dodać regularną aktywność fizyczną, taką, jaką Pani lubi, aby ćwiczenia sprawiały przyjemność, a nie były katorgą. Zdrowe i bezpiecznie chudnięcie to chudnięcie około 0,5-1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska