Co zrobić, by mieć erekcję podczas zbliżeń z partnerką?

Dzień dobry! Mam 26 lat. Poznałem dziewczynę, na której mi bardzo zależy, nie wyobrażam sobie mieć innej, podoba mi się i chyba ją kocham. Już trzy razy próbowaliśmy seksu i ani razu nie miałem erekcji. Za każdym razem bardziej to przeżywałem. Bycie z nią blisko sprawia mi przyjemność i bardzo chcę, aby było jej dobrze, ale mój penis po prostu odmawia posłuszeństwa. Nawet gdy próbuję masturbować się ręką lub moja dziewczyna to robi, nie mam nawet połowicznego wzwodu, co sprawia z kolei brak ochoty na dalszy seks. Zamiast się podniecić myślę o moim miękkim penisie.

Wstyd się przyznać, ale to jest moja pierwsza dziewczyna. Przed nią byłem prawiczkiem, nigdy nawet się nie całowałem. Zawsze byłem nieśmiały. Masturbowałem się odkąd zacząłem odczuwać taką potrzebę do teraz, czyli pewnie z 10 lat już. Do tego filmy porno od 3 lat gdzieś. Nie pracuję od 6 miesięcy co sprawiło, że moje masturbowanie się stało się częstsze, nieraz nawet do 4 razy dziennie. Doszedłem do takiego stanu, że nawet podczas filmu porno masturbując się mój członek tracił wzwód i nie mogłem dokończyć. W ogóle ochoty na seks nie odczuwam ostatnio. Oczywistym jest dla mnie konieczność zaprzestania oglądania filmów porno i masturbacji. Nie robię tego już od 4 dni.

Jestem przerażony. Przed naszym pierwszym kontaktem seksualnym z moją dziewczyną obawiałem się szybkiego dojścia i kompromitacji, ale braku erekcji to się w najgorszych snach nie spodziewałem - czuję się z tym okropnie. Moja dziewczyna jest bardzo wyrozumiała, mówi że rozmawiała z kimś na ten temat i ten znajomy powiedział, że miał takie coś przez 3 miesiące i mu przeszło. Mówi, że seks nie jest dla niej najważniejszy i że będę zadowalał ją ręcznie - więc mogę liczyć na wsparcie z jej strony. Rozmawiamy na ten temat. Odkąd nie pracuję bardzo mało się ruszam - jeżdżę samochodem, a jedyną formą ruchu jest siłownia. Ćwiczę od 7 lat (sterydów nie stosuję, choć mam świadomość, że pewnie by pomogły). Brak pracy i chyba niska samoocena. Zamówiłem suplement diety o nazwie Erekton firmy Olimp.

Wydaje mi się, że mój problem tkwi w głowie tylko jak się z nim uporać? Bo technicznie mój penis jest raczej w porządku - miewam wzwody zwłaszcza rano. Mam ochotę na masturbację, ale tego nie robię. Wydaje mi się, że psychicznie odbieram swoją partnerkę jako osobę zakłócającą moje poczucie swobody, coś podobnego jak gdybym próbował się masturbować wiedząc, że ktoś mnie widzi, np. mama albo koleżanka.

Witam!

Na podstawie powyższego opisu można przypuszczać, że problem ma podłoże psychiczne. Jeśli w nocy, rano występują pełne wzwody, nie występują objawy obniżenie libido to wydaje się, że problem nie ma podłoża somatycznego. W tej chwili nie ma sensu wykonywanie dokładnej diagnostyki. Z uwagi na częstą masturbację należy uwzględniać również zmniejszenie napięcia seksualnego. Bardzo dobrze, że zdecydował się Pan zaprzestać masturbacji. Po kilkunastu dniach napięcie powinno zwiększyć się znacząco. Wówczas wszelkie bodźce ze strony Pańskiej partnerki powinny doprowadzić do erekcji. Warto zadbać o prawidłowe podejście do kwestii współżycia. Jest to akt, który wymaga swobodnego podejścia i akceptacji własnego ciała. Masturbacja odbywała się w samotności, współżycie wymaga pewnej śmiałości i otwartości w stosunku partnerki. Priorytetem nie powinno być sprostanie powszechnemu przekonaniu, że stosunek powinien odbywać się jak najdłużej. Proponuję zapomnieć o rzekomych oczekiwaniach stawianych mężczyznom, w tym właściwym momencie można dać się ponieść miłości. Bardzo dobrze, że rozmawia Pan o wszystkim ze swoją partnerką. Ona również poprzez odpowiednią grę wstępną może pomóc pokonać problem. Jeśli chodzi o suplementy to mają one wątpliwe działanie, aczkolwiek preparaty z witaminami i mikroelementami dedykowane młodym mężczyznom na pewno nie zaszkodzą. W przypadku gdy odpowiednie podejście psychiczne, ograniczenie aktywności seksualnej do wspólnych stosunków nie okażą się pomocne, warto wówczas zgłosić się do specjalisty - urologa, seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie!