Co zrobić gdy dziecko zjadło piasek kinetyczny?

Witam,  mam pytanie,  bo trochę się martwię. Mój 1,5 roczny synek zjadł trochę piasku kinetycznego, dałam mu węgiel ale czy to nie za mało i czy czasem nie powinnam z nim jechać na Sor?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie napisała Pani, jaką ilość piasku spożyło dziecko. Jeśli faktycznie jest to ilość znikoma, to nie ma powodu do obaw. Piasek kinetyczny to naturalny piasek z dodatkiem polimerów, wpływających na jego strukturę, zatem powinien być bezpieczny dla dzieci. Niemniej zgodnie z zaleceniami producenta to zabawa dla dziecka powyżej 2. roku życia.

Choć trudno mówić w tej sytuacji o pewnikach, to raczej Pani dziecko nie powinno odczuć żadnych konsekwencji zjedzenia niewielkiej ilości tej substancji – wizyta na SOR jest na wyrost. Niemniej należy obserwować dziecko i zwrócić uwagę, czy nie pojawiają się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego lub reakcja alergiczna. W takim wypadku wskazane byłyby konsultacje pediatryczne.

Zachęcam do lektury naszego artykułu, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/zatrucie-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.