Co zrobić, gdy mam myśli o samookaleczaniu?

Mam ochotę się pociąć.. za każdym razem i z każdym dniem mam coraz większe przekonanie że powinnam zniknąć.. same problemy których nie umiem rozwiązać.. chyba ten świat nie jest dla mnie....

Mgr Patrycja Nosel Psycholog

Szanowna Pani,

Rozumiem, że jest Pani ciężko, ponieważ doświadcza Pani trudności, z którymi sobie samodzielnie na tą chwilę nie potrafi poradzić. Widzę, że pielęgnuje Pani w sobie negatywne przekonania na swój własny temat, które wywołują wiele przykrych emocji i powodują, że czuje się Pani jeszcze gorzej. Mówi Pani o tym, że nie potrafi rozwiązać swoich problemów, proszę jednak pamiętać o tym, że nie wszystko jest w zasięgu naszych rąk i nie na wszystko, co się dzieje wokół Nas mamy wpływ.
Mówi Pani o tym, że intensywnie powracają do Pani myśli o samookaleczeniu - w takiej sytuacji najlepiej będzie, jeżeli jak najszybciej uda się Pani na konsultację do lekarza psychiatry, który dokona wstępnej diagnozy oraz najprawdopodobniej przepisze lekarstwa, które pomogą Pani lepiej funkcjonować w życiu codziennym.
Zachęcam także do skorzystania z psychoterapii, która jest uznaną metodą niefarmakologicznej pomocy w leczeniu stanów depresyjnych. Być może lekarz zaleci również psychoterapię. Czasami połączenie tych dwóch form leczenia może przynieść najlepszy efekt.

Pozdrawiam Ciepło