Wrażenie, że świat to wytwór mojej wyobraźni

Witam, od pewnego czasu mam wrażenie, że wszystko to co się dzieje wokół mnie to wytwór mojej wyobraźni. Świat wydaje się zupełnie obcy, choć logicznie wiem, że wszystko dzieje się jak wcześniej... co to może być?

Witam serdecznie

Z tak krótkiego lakonicznego opisu trudno powiedzieć coś więcej. Myślę , że warto skonsultować się z psychiatrą lub psychoterapeutą , który na podstawie dokładnej diagnozy będzie mógł stwierdzić jaki rodzaj wsparcia lub terapii czy może leczenia farmakologicznego jest Pani potrzebny.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog

Dzień dobry.

Możliwe, że postrzegana przez Panią "obcość" świata bierze się z rozczarowania tym, czym on dla Pani jest. Mówiąc inaczej - być może konfrontacja z rzeczywistością i realnością (dorosłością) jest dla Pani za trudna i nie do przyjęcia, być może ma Pani przekonanie, że zasługuje od świata na więcej niż dostaje, być może wymagania dorosłego, realnego życia są według Pani zbyt wygórowane, itp., itd.
Sugerowałbym konsultację psychologiczną oraz przyjrzenie się sobie i swojej aktualnej obecności w realnym świecie.

Pozdrawiam.