Mam myśli samobójcze po filmie "Avatar". Jak temu zaradzić?

Mam 17 lat. Niektórym może wydawać się to śmieszne, ale po obejrzeniu filmu "Avatar" mam myśli samobójcze. Życie straciło dla mnie sens - mamy pewien system życia: rodzimy się, następnie chodzimy do szkoły, potem pracujemy i na końcu umieramy - nasz świat wydaje się nudny w przeciwieństwie z tego co był w filmie. Proszę o pomoc.

17 LAT ponad rok temu

Witam!

Rzeczywistość przedstawiana w filmach, grach czy książkach jest brawna i niesamowicie intrygująca. Film, o którym piszesz jest niezwykle widowiskowy i porywa widza w nieznane dotąd światy. Jednak mimo takich fantastycznych efektów jest to tylko wytwór wyobraźni. Podobnie jest z innymi tego typu produkcjami. Cały ten świat powstaje w umyśle twórcy. Dlatego zastanawiam się, skąd u Ciebie takie przygnębienie i niechęć od realnego świata.

Zastanawiasz się, dlaczego życie jest takie prozaiczne. Jak widać można je ubarwić i nie trzeba do tego podróży w kosmos czy w czasie. Wystarczy to, co masz w głowie - twoje marzenia, plany, fantazje i sny. To dzięki swojemu wnętrzu i wcielaniu w życie swoich marzeń możesz sprawić, że Twoje życie będzie interesujące i ekscytujące. Twoja przyszłość jest w Twoich rękach - masz szansę zmienić nie tylko swoje życie, ale i losy świata.

Możesz myśleć, że to niemożliwe, ale jak się okazuje, nawet mały kamyczek może wywołać lawinę. Odkryj swój wewnętrzny świat i zacznij go rozwijać, odkryj swoje zdolności i rozwijaj swoje talenty. Od Ciebie będzie zależało Twoje życie i Twoja przyłość, a może przyszłość wielu innych osób.

Pozdrawiam